Kadıköy Boşanma Avukatı

Evlilik birliğini ortadan kaldıran nedenlerden biri de boşanmadır. Eşlerden birinin yasada öngörülen boşanma nedenlerinden birine dayalı olarak açacağı dava sonucunda koşulları oluşmuş ise hâkim kararı ile evlilik birliğine son verilir.

Kadıköy boşanma avukatı olarak boşanma sebebinin değerlendirilmesi, 6284 Sayılı Ailenin ve Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesine dair kanun kapsamında koruma kararı çıkartılması, tedbir talepli boşanma davası açılması, mal kaçırma eylemi olması halinde acil olarak mahkemeden tedbir kararı alınması hususunda uzman avukat olarak hizmet vermekteyiz.

Aşağıda yer alan boşanma nedenleri yasada düzenlenmiştir.

-Hayata Kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış,

-Suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme,

-Terk, Akıl Hastalığı, Zina,

-Evlilik birliğinin temelden sarsılması,

-Eşlerin anlaşarak boşanmaları,

-Bir boşanma reddinden sonra eşlerin üç yıl bir araya gelmemeleri,

Çekişmeli boşanma davasında neler talep edilmelidir?

Kadıköy boşanma avukatı olarak açılacak çekişmeli boşanma davasında maddi- manevi tazminat talep edilmesi, yoksulluk nafakası talep edilmesi, iştirak nafakası talep edilmesi, velayet hususunda talepte bulunmaktayız. Kadıköy boşanma avukatı olarak boşanma sebebinin değerlendirilmesi açılacak boşanma davasında delillerin somutlaştırılması, ses kayıtlarının sunulması, telefon kayıtlarının mahkeme kanalıyla talep edilmesi hususunda uzman avukat olarak hizmet vermekteyiz. Çekişmeli boşanma davası 4-5 celse (duruşma) sürmektedir.

Anlaşmalı boşanma davası nasıl gerçekleşir?

Yasada öngörülen şartları gerçekleşmesi ile birlikte anlaşmalı boşanma davası açılabilir. Bu şartlardan ilki evlilik birliğinin en az bir yıl sürmüş olmasıdır. İkinci şart ise maddi hususların ve velayet konusunu içerir boşanma protokolünün hazırlanmasıdır. Kadıköy boşanma avukatı olarak anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması hususunda gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız. Müşterek çocuğun velayetinin taraflardan hangisinde kalacağı, velayetin ortak velayet olması hususu, müşterek çocukla kişisel ilişkinin düzenlenmesi, müşterek çocuğa iştirak nafakası kararlaştırılması, maddi-manevi tazminat ve yoksulluk nafakasının kararlaştırılması konusunda Kadıköy boşanma avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Anlaşmalı boşanma davası bir celse (duruşma) sürmektedir. Anlaşmalı boşanma davası avukatı olarak yakın tarihli duruşma günü alınması hususunda da hizmet vermekteyiz.

Koruma kararı nasıl alınır?

6284 Sayılı Ailenin ve Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi dair kanun kapsamında en yakın karakoldan veya Aile Mahkemesine başvurarak şiddet gerçekleşmese bile tehlike olma ihtimaline binaen koruma kararı talep edilebilmektedir. Koruma kararı verilmekle birlikte şiddet uygulayan, mağdurun bulunduğu yere yaklaşmamasına, iletişim kurmamasına, eşyalarına zarar vermemesine vb. tedbirlere karar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button DMCA.com Protection Status