Ataşehir Boşanma Avukatı

Anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki farklı şekilde sürdürülen boşanma davaları, teknik detayların sonucu etkilediği hukuki bir süreç olarak düşünülmelidir. Alanında deneyimli bir Ataşehir boşanma avukatı eşliğinde sürdürülecek davalar kısa sürede sonuçlanacağı gibi tarafların haklarının korunması da en ideal seviyelerde gerçekleşir.

Özellikle son yıllarda artan boşanma dava sayılarına süreç hakkında yeterli bilgiye sahip olunarak daha doğru bir şekilde hazırlanmak mümkündür. Dava boyunca tarafların doğru, eksiksiz ve hızlı bir şekilde bilgilenmesini sağlayan avukatlık hizmetleri kapsamında süreç daha doğal bir şekilde tamamlanabilir.

Hukuk Büromuz Ataşehir İlçesine komşu Altunizade semtinde bulunmaktadır. Büromuzda Ataşehir İşçi avukatı, Ataşehir İş hukuku avukatı gibi Ataşehir ilçesinde de hukuki hizmetler verilmektedir. Bu konularda telefon ile arayarak veya info@cetinkayahukuk.com adresine mail atarak veya ofise gelip yardım alabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.cetinkayahukuk.com/bosanma-avukati

 Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Her iki tarafın özellikle; nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat konusunda tam anlaşmaya vararak açılacak davalar anlaşmalı olarak değerlendirilir. Bu aşamada hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve en önemlisi usulüne uygun olması sürecin kısalmasında etkilidir. Davanın olabilecek en kısa sürede tamamlanabilmesi için avukatlık hizmeti almanın önemi gözden kaçırılmamalıdır.

Duruşmanın ve alınacak sonucun ardından başlayacak olan hayatın şekillenebilmesi ve değişikliklerin ivedilikle yapılabilmesi için;

* Takip

* Evrak temini ve

* Protokollerin tamamlanması son derece önemlidir.

Çekişmeli davalarda ise; belirtilen konularda tarafların anlaşmazlık yaşaması söz konusudur. Süreç içerisinde yaşayan manevi huzursuzlukların yanı sıra iptal kararları alınması da boşanmanın en az 4-5 celseye kadar uzamasına neden olabilir. Alanında deneyimli ve sağlam bir kadroya sahip olan avukatlardan alınacak kaliteli bir hizmetle boşanma davası çekişmeli olsa bile kısa sürede sonuca gidilebilir.

MUTLAKA OKUMALISIN  Beykoz İş Hukuku Avukatı

Boşanma Davası Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dava, eşlerden birinin ikametgah adresine bakan aile mahkemesinde açılır. Davanın açılabilmesi için gerekli olan evraklar arasında;

* Kimlik bilgileri

* Adres detayı ve

* Yazılı dilekçe sayılabilir.

Süreç boyunca avukat tutmak zorunlu olmamakla beraber, davanın sağlığı açısından konusun da uzman bir ekipten yardım almak en akıllı karar olacaktır. Anlaşmalı davalar genel olarak tek celsede sonuçlanırken süre olarak 2-3 ay arasında tamamlanacağı söylenebilir. Çekişmeli davalarda süreç kararın temyize gitmesi halinde 2 yıla kadar uzayabilir.

Tarafların çocuğu olması halinde velayetin kime verileceği en çok merak edilen konular arasında sayılabilir. Bu aşamada çocuğun; yaşı, cinsiyeti, ebeveynlerin çocuklarla olan ilişkisi, tarafların ekonomik ve sosyal durumları göz önünde bulundurularak çocuğun yararına olan karar verilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BOŞANMA AVUKATI SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

www.cetinkayahukuk.com/bosanma-avukati

Call Now Button