Boşanma Avukatı

boşanma avukatı

Günümüz toplumunun en medeni ihtiyaçlarından biri olan boşanma, bireylerin kendi iradesiyle ayrılma ve evliliklerini sonlandırma isteğini ifade eder. Geçimsizlik, fikirlerin uyuşmaması, duygu yoğunluğunun azalması, ailevi baskılar gibi çeşitli etkenler ayrılma sebebi olabilir.

Özellikle velayet, nafaka, mal ayrılığı gibi hassas konuları barındıran boşanma davaları, üzerinde hassasça çalışılması gereken hukuki işlemlerden biri olarak öne çıkar. Tarafların mal ayrılığının hukuki çerçevede sağlanması; malların eşit ve haklı bir şekilde paylaştırılması; eğer varsa çocukların velayet hakkının belirlenmesi gibi konular; tarafların menfaatleri ve durumları göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir. Bu noktada bireylerin beklenti ve isteklerini, mevcut hukuki duruma göre dengeleyebilecek boşanma avukatları ihtiyacı da doğmaktadır.

Boşanma Avukatı Olarak Hizmet Veriyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu kapsamınca; yetkili yargı birimleri, boşanma süresince tarafları eşit bir şekilde dinler. Boşanma sebebinden, boşanma kararına etki eden faktörlere kadar her detay göz önünde bulundurulur. Boşanma davası kapsamında; tarafların karı koca olarak addedilmeleri ve zamanında duygusal bir ilişki paylaşmış olmaları nedeniyle hukuki açıdan tanığa da ihtiyaç duyulur. Boşanma davası tanıkları, bilinenin aksine aile içi veya dışından herkes olabilir. Bu noktada tanığın söyleyeceklerinin de azami önemde olacağı için, boşanma davaları açısından tanıkların oldukça önemli rol oynadıklarını söylemek yanlış olmaz.

Tüm bu bilgiler ışığında Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanununun öncelikli amacının; tarafları eşit ve özgür bireyler olarak ele almak ve boşanma avukatı davası gerekliliklerini, tarafların beklentisini yerine getirecek şekilde karşılamak olduğu söylenebilir.
Boşanma sürecinde tarafların çıkar ve menfaatlerini öncelik olarak aldığını göz önünde bulundurursak, kişinin karşı taraf ve ailesi tarafından mağdur edilmemesi için oldukça dikkatli davranması gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Bu noktada, taraflara tanınan haklar çok kapsamlı olduğundan ve çeşitli değişkenleri barındırdığından, süreci etkili bir şekilde yönetmek için profesyonel boşanma avukatı desteği almak faydalı olacaktır.
boşanma avukatı

Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri için detaylı bilgiyi sitemizin iletişim kısmından alabilirsiniz. Sitemiz bu doğrultuda en doğru bilgiyi size avukatlarımız verecektir. Hemen iletişime geçmek için tıklayınız.

Boşanma avukatları seçerken alanındaki tecrübe, konuya olan hakimiyeti gibi faktörlere dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, profesyonel bir ekiple çalışması, takım arkadaşlarının da boşanma davaları konusunda tecrübeli olması ve bir büroya bağlı olması gibi faktörler de boşanma avukatları seçerken dikkat edilecek unsurlar arasında yer almaktadır. Herhangi bir cezai durumun olmaması sebebiyle de boşanma avukatı ücretleri diğer adli işlemlere göre daha hesaplı aralıklarda yer alır.

Doğru avukat ile çalışmanın şahsi ve ailevi menfaatlerinizin korunması açısından önemi düşünüldüğünde, boşanma avukatınız seçmenin süreci doğru bir şekilde yönetmek açısından etkili sonuçlar vereceğini söylemek yanlış olmaz. Tam da bu noktada; Alanında yetkin uzman ekibiyle faaliyet gösteren Çetinkaya Hukuk Bürosu olarak meslek etiğine sahip, şahıs ve tarafların haklarına birincil derecede önem veren bir organizasyon olarak biliniyoruz. Tüm bu bilgiler ışığında, boşanma sürecinde hak ve imtiyazlarınızı gözetecek uzman ekibimizle yanınızdayız. Boşanma avukatlığı hakkında fiyat teklifi almak için aşağıdaki telefon numarası üzerinden bizi hemen arayın.

Bilgi İçin Hemen Arayın: 0216 474 12 44

Call Now Button DMCA.com Protection Status