En İyi Avukat

en iyi avukat

Günlük hayatta ya da profesyonel hayatta hukuki prosedürlerin uygulanması konusunda her birimiz avukatlara ihtiyaç duyabiliriz. Gereksinim duyduğumuz konularla alakalı da profesyonel ve alanında uzman avukatlarla çalışmaya öncelik veririz. Genellikle avukatlar sahip oldukları mesleki tecrübelere göre ve uzmanlaştıkları alanlara göre sınıflandırılırlar. Bu bağlamda avukatları iş avukatı, ceza hukuku avukatı, aile avukatı, ticaret hukuku avukatı gibi belirli kategorilere göre sınıflandırmak mümkündür.

 

Uzmanlaşmanın aksine ülkemizde genellikle avukat bulma süreçlerinde hala geleneksel yöntemler ağır basmaktadır. Bu gibi geleneksel yöntemler arasında tanıdık vasıtasıyla avukat bulma ya da adliye yakınlarında avukat arama seçenekleri yer almaktadır. Avukatın tecrübesinin ve portfolyosunun dikkate alınmadığı bu gibi geleneksel yöntemlerde hukuki gereksinimlerinizin kaderi de şansa bırakılmaktadır.

 

Türkiye’deki yasal düzenlemeler ve hukuki prosedürler gereği her bir hukuk alanı ayrı uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. Örneği Ceza Hukuku kendine ait değişkenleri olan ve birden çok alandan yararlanan bir uzmanlık alanıyken Medeni Hukuk da yine aynı şekilde kendine has değerleri barındıran bir alan olarak öne çıkmaktadır. Bu bağlamda Ceza Hukuku veya Medeni Hukuku kapsamındaki boşanma davaları gibi özel hukuki süreçlerde tercih edilebilecek en iyi avukat opsiyonunun bu alanlarda uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi avukatlar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

En İyi Avukatlık Bürosu Çetinkaya Hukuk

Hangi uzmanlık alanına dahil olursa olsun avukat bulma sürecinde genellikle dikkat edilmesi gereken ilk nokta çalışacağımız avukatın alanında yeteri kadar uzmanlaşmış olmasıdır. Ne kadar süredir mesleğini icra ettiği, daha önce kaç davaya baktığı ve davaları nasıl sonuçlandırdığı, bağlı olduğu hukuk bürosu gibi faktörler; avukat seçme sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır.

 

Bu bilgiler ışığında dava yoğunluğu ve ihtiyacın yüksek olması gibi etkenler dolayısıyla en iyi avukat istanbul gibi yoğun şehirlerde sürekli olarak gereksinim duyulan bir meslek grubu olarak öne çıkar. Bununla birlikte İstanbul’un merkezi konumlarından olan ve hukuki işlemlerin yoğunluğu açısından Üsküdar en iyi avukat ihtiyacı oldukça yüksek bir konumlardan biri olarak bilinmektedir.

MUTLAKA OKUMALISIN  Eşimle Anlaşamıyoruz Boşanmak İstiyorum

 

Türkiye’nin önde gelen mahkemelerine ev sahipliği yapan ve en yoğun nüfusunu barındıran Avrupa yakası avukat büroları açısından oldukça geniş seçeneklere ev sahipliği yapmaktadır. Benzer olarak Anadolu yakası Avukat büroları da bölgenin yoğun ihtiyacına yanıt vermek üzere çalışmaktadırlar.

 

Bölgede yoğun olarak faaliyet gösteren avukatlık büroları düşünüldüğünde nitelikli ve mesleğinde uzman avukatı bulmak da aynı derecede zorlaşmaktadır. Bu noktada Çetinkaya Hukuk Bürosu olarak alanında uzman ve nitelikli avukat kadromuz ile her ihtiyacınıza yanıt vermeye çalışıyoruz. Adaleti evrensel ve insani bir değer olarak algılayan yaklaşımımızın yanı sıra meslek etiğini öne çıkaran felsefemizle faaliyet gösteriyoruz. Alanında fark yaratan bu yaklaşımımız sayesinde ceza işlemlerinden ticari işlemlere, aile hukuku kapsamında iş hukukuna kadar birçok alanda hukuki işlemleriniz boyunca tüm haklarınızı ve imtiyazlarınızı koruyacağımızın garantisini veriyoruz.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Call Now Button