Tuzla İş Ve İş Hukuku Avukatı

İşçi işveren ilişkisinde işçi haklarının korunması ve iş ilişkilerinin düzenlenmesi için gerekli kuralların bulunduğu hukuk alanı iş hukukudur. Sanayinin yoğun olduğu bölgelerde iş ve iş hukuku avukatları her türlü işçi davasında yoğun olarak çalışır. Tuzla iş hukuku avukatı, başta Tuzla olmak üzere bölge genelinde işçi davalarına bakmakta, işçinin korunması ilkesi doğrultusunda çalışmaktadır. Tuzla iş hukuku avukatı için bizimle irtibata geçebilir, herhangi bir haksızlığa uğramaksızın davanızın görülmesini sağlayabilirsiniz.

Hukuk Büromuz İstanbul Anadolu Yakasında Altunizade semtinde bulunmaktadır. Büromuzda Tuzla İşçi avukatı, Tuzla İş hukuku avukatı, Tuzla işe iade davası avukatı gibi konularda Tuzla ilçesinde de hukuki hizmetler verilmektedir. Bu konularda telefon ile arayarak veya info@cetinkayahukuk.com adresine mail atarak veya ofise gelip yardım alabilirsiniz.

 

İş Mahkemesinde Görülen Davalar

İş mahkemelerinde işçi işveren anlaşmazlıkları, başta kıdem tazminatı olmak üzere alacak davaları, ücret ya da diğer alacakların işverenden tahsili, işe iade gibi davalar görülür. İşçilerin hukuki haklarını savunan iş hukuku avukatları, işverene karşı işçilerin hak ettikleri ücretin tazmin edilmesinde aktif rol oynar. İş mahkemelerinde avukat faktörü işçi lehine sonucun olumlu neticelenmesi için aktif rol oynar. İşveren tarafının zaten birden fazla avukatı mahkemede hazır olacaktır. İşçinin avukatı ile bu tür davalarda bulunması her şeyden önce olası bir uzlaşma durumunda davadan maksimum seviyede karlı çıkmasını sağlayacak, tecrübeli bir avukat sahibi olmanın verdiği psikolojik rahatlık ise mahkemeyi olumlu etkileyecektir.

 

İş Mahkemesine Nasıl Dava Açılır?

İş mahkemesi, mağdur edilen işçiler için belki de son çaredir. İş akdi feshedilen, tazminatlarını alamayan, ücretleri tam ödenmeyen veya diğer alacaklarda mağdur edilen işçiler iş mahkemesine başvurarak haklarını arayabilir. Bir avukat aracılığı ile başlayan süreç davanın konusuna göre farklı sürelerde neticelenir. Mesela işe iade davaları ilk bir ayda açılır. Dava dilekçesi İş Mahkemesi veya Asliye Hukuk Mahkemesine sunulur.

Sigortasız işçi çalıştıran bir firmada çalışan biri ise sigorta ödeneği alabilmek için konuyu iş mahkemesine taşır. Alanında uzman işinin ehli bir iş hukuku avukatı ile çalışanlar avukatlarına vekalet vererek mahkemeye bile gitmeden davalarını takip edebilirler.

4773 sayılı İş Kanun işçi işveren ilişkilerini kurallar ve kanunlarla belirlemiştir. Kıdem ve ihbar tazminatı, işe iade, ücret alacakları, fazla mesai ve yıllık izin ücretleri, genel ve hafta tatili alacakları ile ilgili sorunlarınızda Tuzla iş ve iş hukuku avukatı ile görüşün, her çeşit hukuki anlaşmazlıkları lehinize çözün.

 

Bir önceki yazımız olan Gebze İş Ve İş Hukuku Avukatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Call Now Button DMCA.com Protection Status