Ataşehir İş Hukuku Avukatı

İşçi ve işveren arasındaki hukuki uyuşmazlıkların tümü İş Hukuku kapsamında düzenleniyor. İş Kanunu kapsamında yer alan her detay işçi hakları açısından oldukça önem taşıyor. Ağırlıklı olarak işçinin yanında olan İş Kanununda işçi haklarından, yükümlülüklere, işveren haklarından iş ve işveren arasındaki ilişkilere, iş sözleşmelerinden çalışma koşullarına kadar pek çok konu başlığı düzenleniyor. Elbette İş Kanunu bunlarla sınırlı değil. Oldukça kapsamlı ve komplike konular olan İş Hukuku konularıyla ilgili alanında uzman İş Hukuku avukatlarından destek almak önemli. İster işçi olun, ister işveren Çetinkaya İş Hukuku Avukatlarından alacağınız profesyonel danışmanlık ve vekillik hizmetleriyle hak kayıplarının önüne geçebilir ve taraflar arasında uzlaşma sağlayabilirsiniz.

İş Hukuku, bireysel ve toplu iş hukuku olarak ikiye ayrılıyor. Bireysel iş hukuku daha küçük işletmelerde uygulanıyor ve iş sözleşmesi, işçi veya işçilerin hakları ve işverenle olan ilişkilerin, kurumla işçi arasındaki ilişkilerin düzenlenmesini sağlıyor. Toplu iş hukuku ise büyük işletmelerde sendika kurmak, sendika üyelikleri yapmak, sendikaları feshetmek, sendikal kuralları belirlemek ve uygulanmasını sağlamak için uygulanan bir hukuk sistemi.

Ataşehir İş Hukuku Avukatı, İş Hukuku Avukatı Neler Yapar?

İş Hukuku, işçiyle işveren arasındaki ilişkileri düzenleyen önemli bir hukuk dalı… Özellikle de günümüz çalışma koşullarını göz önüne alırsanız, her geçen gün daha da önem kazanan bir hukuk dalı olduğunu düşünebilirsiniz. Buradan yola çıkarak, iş hukuku avukatlarının, işçilerle işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde etkili bir rol üstlendiğini söyleyebiliriz. İşçiler çalıştıkları kurumda herhangi bir haksızlığa uğradıklarında, buna karşılık olarak neler yapabileceklerini, dava açıp açamayacaklarını ya da ne tür dava açabileceklerini, tazminat talebinde bulunup bulunamayacaklarını her zaman çok iyi bilemiyorlar. Bu noktada güvenilir bilgi kaynaklarına duyulan ihtiyaç da artıyor. İşte, iş hukuku avukatlarının desteği de burada devreye giriyor. İşverenlerin de iş süreçlerinde hem çalışanlarını hem de işletmelerini güvence altına alabilmeleri için iş hukuku avukatlarından destek almaya ihtiyaçları var. Ataşehir İş Hukuku Avukatları da iş davalarında beklentilerinizi en iyi şekilde karşılıyor. Çetinkaya İş Hukuku Avukatları aracılığıyla faydalanabileceğiniz en özel hizmetler ise şunlar oluyor:

  • Diyelim ki haksız yere işten çıkarıldınız? Ne yapacaksınız? Örneğin kıdem tazminatı ya da ihbar tazminatı alma hakkınız olup olmadığını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız Çetinkaya İş Hukuku Avukatlarına ihtiyacınız var demektir. İş hukuku avukatları haksız yere işten çıkarılma durumlarında kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, yıllık ücretli izin ve genel tatil tazminatlarının takip edilmesi konularında sizlere destek oluyor.
  • Çalıştığınız yerden alacaklı olabilirsiniz. Geriye dönük alamadığınız maaşlarınız, primleriniz ya da fazla mesai ödemeleriniz konusunda yapılması gerekenlerle sizin uğraşmanıza gerek yo. Çünkü iş hukuku avukatları tüm bunlar için çalışıyor.
  • İş sözleşmeniz işvereniniz tarafından tek taraflı olarak ve haksız yere feshedildiğinde çaresiz değilsiniz. İş Hukuku avukatları işe iade davası açarak davanın takibini sizin için yapıyor.
  • İş kazaları konusunda hukuki her türlü desteği de yine İş Hukuku avukatları sağlıyor. Kazalar nedeniyle oluşan zararların karşılanmasına yönelik hukuki süreçler başlatarak takibini de yapıyorlar.
  • İş sözleşmelerinin hukuki bir çerçevede ve haklarınızı koruyarak yapılası için de iş hukuku avukatlarının bilgi ve tecrübesine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İş davalarınızda hak kaybı yaşamak istemiyorsanız siz de Çetinkaya İş Hukuku Avukatlarından destek almalısınız. İş avukatlarının yalnızca işçilerin değil, işverenlerin de hakları için önemli bir rol üstlendiğini unutmayın ve hukuki tüm süreçlerde, tüm iş davalarınızda işi profesyonellerin tecrübesine bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button DMCA.com Protection Status