Kira Hukuku Avukatı

kira hukuku avukatı

Kira Hukukunda Profesyonel Çözümler

Kiracı ile ev sahiplerinin Kira hukukundan doğan anlaşmazlık durumlarında tecrübeli bir kira hukuku avukatı ihtiyacı duyacakları aşikârdır. Kira bedelinin belirlenmesi, kiranın azaltılması veya artırılması, depozito ödemeleri, tamiratlar, tahliye davaları, sözleşmenin feshi ve tazminat talepleri gibi hususlarda hukuksal sorunlarınızı gidermede yardımcı olan Çekinkaya Hukuk Bürosu, haklarınızı en iyi şekilde korur.

Hukuk dalları içerisinde geniş kapsamlı ve karmaşık olan Kira hukukuna ilişkin işlemlerde destek almadan hareket edildiği zaman, ileride telafisi mümkün olmayacak hak kayıplarının yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kira hukuku avukatı kapsamında en iyi hizmeti veren Çetinkaya Hukuk Bürosu, alanında tecrübeli olan avukatlar aracılığı ile geniş kapsamlı danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Ayrıca ortaya çıkan ihtilafların sulh yolu ile sonuçlandırılması konusunda çok yönlü hizmet sunulmaktadır.

 İhtilaflar ve Çözümleri

Kira sözleşmeleri kapsamında bir takım anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Bu anlaşmazlıkların başında kiracıların ödemeleri gereken kira bedelini ödememesi, kiraladığı gayrimenkul ile ilgili tahliye işlemini gerçekleştirmemesi, konutun yeniden inşa edilmek istenmesi, kiralanan gayrimenkulün konut ye da işyeri olarak kullanılmak istenmesi gibi nedenler ile kira sözleşmesinin feshedilmesidir.

Çetinkaya Hukuk Bürosu olarak Kira hukuku avukatı hizmetimiz ile kira sözleşmelerinde meydana gelen bütün ihtilafa hukuki ve profesyonel hizmet sağlıyoruz. Müvekkillerin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretilerek çok yönlü kira hukuku avukatı hizmeti verilmektedir. Kira hukukunda hem kiracıların hem de ev sahiplerinin sahip olduğu bazı temel haklar vardır. Çetinkaya Hukuk Bürosu bu kapsamda hem kiracının hem de ev sahibinin bu temel haklarını hukuki olarak korur.

Kiracılar ve ev sahipleri, imzalamış oldukları kira sözleşmelerinin süresi dolmadan tek taraflı olarak bu sözleşmeyi feshedemez. Fakat kiracı ödemesi gereken kira ücretini uzun süre ödemez ise ev sahibi sözleşmeyi feshederek kiracının evden tahliyesini isteyebilir. Bunun dışında ise kiracıyı kendi kafasına göre evden çıkaramaz.

MUTLAKA OKUMALISIN  İş Hukuku

Öncelikle kira tespit davası için gerekli işlemler yapılır. Kiracı ile ev sahibi arasında kira bedelinin ne zaman ve ne kadar artacağı belirlenmemiş ise kira bedelinin hâkim tarafından belirlenmesi sağlanır. Düzenlenen kira sözleşmesinde kira bedelinin artış miktarı yazmıyor ise ve her iki taraf kira bedelinin artışı konusunda anlaşma sağlayamıyor ise kiraya veren kişi tarafından kira tespit davası açılmaktadır.

Kiracıdan talep edilen kira bedelinin, kira sözleşmesinin altı aydan fazla olduğu durumlarda 30 gün içerisinde ödenmemesi hususunda, ihtar ve tahliye işlemleri yapılmaktadır. Kiracının ihtar almasına rağmen kirayı ödememesi halinde icra müdürlükleri ve mahkemeler aracılığı ile tahsil edilmesi için gerekli hukuki işlemler hızlı bir şekilde yapılır. Bununla beraber tahliye taahhüdüne ilişkin anlaşmazlıkların çözülmesi konusunda da gerekli tüm hizmetler verilir.

Çetinkaya Hukuk Bürosu olarak alanında uzman avukatlarımız ile Kira hukuku konusunda kapsamlı ve profesyonel kira hukuku avukatı hizmeti verilmektedir. Kiracı ya da kiraya veren taraf olarak bütün hukuki haklarınız en iyi şekilde korunmaktadır.

Diğer Yazılarımız:

Kira Tespit Davası Ve Şartları

Avukata Danışma Ücreti Ne Kadardır?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Call Now Button