Sağlık Sorunları Nedeniyle İş Akdi Feshi

Sağlık sorunları nedeni ile iş akdi feshi kıdem tazminatı – İş akdimi sağlık sorunları nedeniyle fesih edebilir miyim? Hastalandım iş sözleşmemi fesih edebilir miyim? Hastalandım kıdem tazminatı alabilir miyim?

Çalıştığı işi yapması işçinin sağlık ve yaşamını tehdit etmeli ve bu tehlike o işi niteliğinden doğmalıdır. “Yaptığı işin işçinin sağlık ve yaşamı için tehlike arzetmesi”(iş.k.24/1-a)

Bu durumda işçinin iş sözleşmesini haklı nedenle fesih etme hakkı bulunmaktadır fakat bu durumun bir hekim raporu veya sağlık raporuyla belgelenmesi gerekir.  İşçinin mevcut işten dolayı yaşamım tehlikeye girdi gibisinden beyanı yeterli değildir sağlık raporu alınması gereklidir.

Bu durum en çok ağır iş makinasında operatörlük yapanın kulak ve sinir sisteminde bozulma yahut temizlik, mermer gibi ağır işlerde çalışanlarda sıkça karşılaşılmaktadır.

Üsküdar işçi avukatı, Üsküdar iş avukatı, Üsküdar iş davası, Ümraniye işçi avukatı, Ümraniye iş avukatı, Ümraniye iş davası, Ümraniye fazla mesai avukatı, Çekmeköy işçi avukatı, Çekmeköy iş davası, Çekmeköy fazla mesai avukatı, Ataşehir işçi avukatı, Ataşehir iş davası, Ataşehir fazla mesai avukatı, Çengelköy işçi avukatı, Çengelköy iş davası, Çekmeköy fazla mesai avukatı, Gebze iş avukatı, Gebze işçi avukatı, Gebze fazla mesai avukatı, , Tuzla fazla mesai avukatı, Tuzla iş avukatı, Tuzla işçi avukatı

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
MUTLAKA OKUMALISIN  Şiddet Nedeniyle Boşanma Davası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button