Beylerbeyi Boşanma ve İş Avukatı

İş avukatı ve boşanma avukatı ülkemizde birçok kişinin ihtiyaç duyduğu kişilerdir. Evlilik birliğinin bozulması durumunda uzman boşanma avukatı ile hukuksal süreç başlatılır. İş avukatı ise işçi tazminatının ödenmesi, işçinin haklarının tazmin edilmesi, işverenin yetki ve haklarının korunması gibi konularda faaliyet gösterir. İş hukuku avukatı danışma hizmeti vererek iş davalarına bakabilir. Boşanma avukatı anadolu yakası ve iş hukuku avukatı istanbul anadolu yakası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Beylerbeyi boşanma ve iş avukatı, boşanma ve iş davaları için size danışmanlık hizmetleri verir.

 

İş Hukuku Nedir?

İş hukuku; işçi maaşlarını, çalışma koşullarını, işveren ve işçi ilişkileri ile işçi sendikalarını kapsayan ve bu alandaki konuları araştıran bir hukuk branşıdır. İş hukukunun en önemli işlevi, işçi ve işveren arasındaki ilişkileri düzenlemesidir. İş hukuku; işveren tarafından işçinin emeğinin sömürülmemesi ve haklarının gasp edilmemesi için öncelikle işçi haklarını korur. İş hukukunda herhangi bir hükümle ilgili bir tereddüt yaşanırsa işçi lehine yorum getirilir. Her zaman işçinin haklarına öncelik verilir. Buna bağlı olarak işçi ile işveren ilişkisini belirler.

 

Beylerbeyi boşanma ve iş avukatı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Boşanma Hukuku Nedir?

Boşanma; evlilik birliğinin bozulması sonucu evli çiftlerin hukuki olarak ayrılmasına denir. Boşanma davası açıldıktan sonra yasal süreç başlatılır. Bu yasal süreçte eşlerin haklarının korunması için boşanma avukatları devreye girer. Boşanma sonucunda mali açıdan çeşitli ödemelerin yapılması ve hakların korunması gerekir. Boşanmanın üç tür mali sonucu vardır. Bunlar maddi tazminat, manevi tazminat ve nafakadır. Medeni Kanun’un 174. Maddesi gereğince: “Mevcut veya beklenen menfaatleri boşanma yüzünden zedelenen kusursuz veya daha az kusurlu taraf, kusurlu taraftan uygun bir maddî tazminat isteyebilir.” Fakat maddi tazminat istemek için maddi tazminat isteyen eşin boşanmada kusurunun olmaması gerekir. Maddi tazminat davalarında mağduriyet ve kusur miktarı göz önünde bulundurulur.

Medeni Kanun’un 174. Maddesi gereğince: “Boşanmaya sebep olan olaylar yüzünden kişilik hakkı saldırıya uğrayan taraf, kusurlu olan diğer taraftan manevî tazminat olarak uygun miktarda bir para ödenmesini isteyebilir”. Manevi tazminat, maddi tazminatta olduğu gibi kusur miktarı esas alınır.

Medeni Kanun’un 175. Maddesi gereğince: “Boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek taraf, kusuru daha ağır olmamak koşuluyla geçimi için diğer taraftan malî gücü oranında süresiz olarak nafaka isteyebilir.” Talep doğrultusunda yoksulluğa düşen eş nafaka isteyebilir.

Call Now Button DMCA.com Protection Status