Ümraniye İşçi Avukatı Ve İş Hukuku Avukatı

Ümraniye işçi ve iş hukuku avukatları iş hukukuna dair danışmanlık hizmeti sunmanın yanında, işveren tarafından zor durumda bırakılan işçilerin haklarını savunmak için çalışır. Firmanın iflas etmesi, firma tarafından tazminatların verilmemesi, iş kazaları sonrası talep edilen maddi ve manevi tazminat davaları gibi durumlarda işçi hakkını korumak için gerekli işlemleri yürütür.

Hukuk Büromuz Ümraniye İlçesine komşu Altunizade semtinde bulunmaktadır. Büromuzda Ümraniye İşçi avukatı, Ümraniye İş hukuku avukatı gibi hukuki hizmetler verilmektedir. Bu konularda telefon ile arayarak veya info@cetinkayahukuk.com adresine mail atarak veya ofise gelip yardım alabilirsiniz.

İş Hukuku Kapsamı

4857 sayılı iş kanunu, işverenve işçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamına ait hak ve sorumlulukları düzenleyen kanundur. 2003 yılında yürürlüğe girmiş olup o günden günümüze birtakım değişikliler yapılmıştır. Bireysel İş Hukuku, Toplu İş Hukuku ve İş Yargılaması Hukuku olarak uygulama alanları bulunur.

Bireysel iş hukukunda işçi ve işveren arasındaki iş ilişkisi ele alınır. Toplu iş hukuku sendikalar hukuku, toplu sözleşme hukuku ve iş mücadelesi hukuku başlıkları ile ele alınır. İş yargılaması hukuku ise özel bir yargı yerinin görevlendirildiği uyuşmazlıkların çözümünü kapsamaktadır.

Ümraniye İş Hukuku Avukatı

Çalışma alanları son derece geniş olan Ümraniye işçi ve iş hukuku avukatı, iş kanunu gereği işçilerin yasal haklarını işveren karşı korumak için çalışır. İşçi haklarının suistimal edildiği günümüzde, firma ve işverenlere karşı işçi haklarının korunması adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. İşverenlerin işçilere karşı başta iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere birçok sorumluluğu bulunur. Yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda ise yaşanan kayıp ve zararlardan işveren sorumludur.

Maddi manevi zararın karşılanması için açılan tazminat davalarını yürütmek için Ümraniye işçi ve iş hukuku avukatı ya da alanında tecrübeli hukuk bürosu ile irtibata geçerek vekillik hizmeti alınabilmektedir.

MUTLAKA OKUMALISIN  Tapu Kayıtlarında Hataların Düzeltilmesi Davası

Ümraniye İşçi Avukatı

İşçi işveren arasında yapılan iş sözleşmesi kaynaklı hak ve alacaklar konusunda uyuşmazlıkların giderilmesinde görev yapan Ümraniye işçi avukatı, iş sözleşmelerine aykırı davranan işverene karşı işçi haklarını savunur. İş sözleşmesi her iki tarafı da bağlayan bir sözleşme olup, işçi hak ve alacaklarının göz ardı edildiği durumlar olmaktadır.

Ümraniye işçi avukatı, kıdem ve ihbar tazminatı, fazla mesai ücreti, izin ve maaş alacağı gibi iş davalarında işverene karşı işçilerin hakkını aramaktadır. Ümraniye işçi avukatı aracılığı ile danışmanlık hizmeti alarak veya alanında uzman hukuk bürosunun deneyimli avukatlarından vekillik hizmeti alarak işçilerin hakkını araması mümkündür.

Call Now Button